Eredményeink

Eredményeink, büszkeségeink

2017

  • A „Tanuljunk együtt ÖkAuchan!” rajzpályázat egyik nyertese a 4. osztály
  • Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) országos rajzpályázat alsós korcsoportban
    I. helyezett: Kapocsi Dávid (4.o.)
    III. helyezett: Bencsik Márton (4.o.)
  • Mezőkövesd térségi angol nyelvi verseny (Szent László Gimnázium) csapatban III. helyezés
  • ACSI Keresztény Iskolák Nemzetközi Szövetsége által kiírt nemzetközi rajzpályázat                     III. helyezett: Kapocsi Dávid (4.o.)
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által “Forradalmaink” címmel  az 5-8. osztályosok számára kiírt képzőművészeti pályázaton
    I. helyezés:  Bányi Nóra (6.o.) az 5.-6. osztályos korcsoportban
    III. helyezés: Barta Vazul és Kovács Norman (6.o.)
    Külön díj:  Juhász Noémi (5.o.)
  • Észak-Magyarország Napilap “Iskolába készülök” rajzpályázat óvodásoknak
    I. helyezés: Antal Julianna
  • B.-A.-Z. megyei rajzverseny, Mezőkövesdi Tankerületi forduló III. korcsoportban
    II. helyezés: Bencsik Dorottya (6.o.)
  • I. Megyei Trombitaverseny, Balmazújváros: Kovács Márk (8.o) arany minősítés
  • Regionális Minősítő, Cserépfalu: Gönczi Péter Dániel (4.o.) trombita ezüst minősítés
  • Zrínyi Ilona Matematika Verseny Bencsik Dorottya (6.o.) megyei 55., Kapocsi Johanna (6.o.) 66., Bencsik Veronika Léna (4.o.) 90. helyezés.
  • Föld Napja alkalmából meghirdetett térségi fotópályázaton:
    II. helyezés: Farkas Hajnalka (5.o.)
    III. helyezés: Zaffián Ivett (3.o.)
    Különdíj: Juhász Noémi (5.o.)
  • II. Sajátosan nagyszerű… országos irodalmi pályázat, próza kategóriában
    IV. helyezés: Bencsik Dorottya (6.o.)
  • Oktatási Hivatal MaTalent 2 tehetségpályázata matematikából: csak a 4. osztályosok írtak online 45 perces tesztet és a 13 tanulóból három “kiemelkedő tehetség” szintet írt, míg két tanuló eredménye pedig a “tehetség ígéret” kategóriának megfelelő.
  • Bodzási Tamás (5.o.) karate VII. Hódos Imre kupa Hajdúnánás, 10-11 éves kata “B” kat. 1. helyezett
  • Bodzási Tamás (5.o.) karateVII. Bódi Ilona emlékverseny Kazincbarcika, 10-11 éves kata “B” kat. 1. helyezett,  12-13 éves kata “B” kategória 2. helyezett
  • Bodzási Tamás (5.o.) karate Heves kupa, 14-15 éves fiú kata “B” kategória 1. helyezett, csapatkata 10-14 éves fiú kata “B” kategória 1. helyezett.
  • Bodzási Tamás (5.o.) karate SKDUN EUROPEAN INVITATIONAL CUP (Európa Bajnokság Szerbia, Szabadka) 10-11 éves fiú kata “B” kategória 1. helyezett, csapatkata 3. helyezett
  • Országos Tűzvédelmi Bizottság pályázata, megyei junior kategória, mesepályázat
    I. helyezett : Kostyánszki Veronika (5.o.)
    III. helyezett: Antal Julianna Sára  rajzpályázat, óvodai korcsoport
    B.-A.-Z megyei legaktívabb -legtöbb pályázatot beküldő – iskolája a : Forrás O.K.
  • Grasshoppers Akrobatikus Rock’n’Roll TSE versenye, Eger junior kisformáció C kategória        I. helyezés: NO NAME TEAM, melynek tagjai Galgóczi Réka (3.o.), Galgóczi Gabriella (4.o.), Galgóczi Petra (8.o.), Jakab Lili (8.o.)
  • Shotokan Karate Országos bajnokság /1 kumite,1 kata/ Eger-Kazincbarcika,                               II. helyezés: Mészáros Máté (7.o.)
  • Shotokan Karate Országos emlékverseny /kumite/ Kazincbarcika,                                                     I. helyezés: Mészáros Máté (7.o.)
  • XV. Matyó-Pünkösd Úszókupa, Mezőkövesd
    Fügedi Napsugár (1.o.): 1 arany, 1 ezüst
    Bodzási Tamás (5.o.): 1 arany (csapat), 1 arany, 1 ezüst
    Kostyánkszki Veronika (5.o.): 2 bronz
    Kovács Réka (6.o.): 4 bronz
    Fügedi Emese (7.o.). 1 arany (csapat), 2 ezüst, 1 bronz
    Guba Lilla (7.o.): 1 arany (csapat) 3 ezüst, 1 bronz
    Udud Hajnalka (7.o.): 1 arany (csapat), 5 ezüst, 4 bronz
  • Tánctanárok Országos Szövetsége által szervezett Jubileumi Gyermek Táncművészeti Fesztivál karaktertánc, országos
    I. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)
  • Tánctanárok Országos Szövetsége által szervezett Jubileumi Gyermek Táncművészeti Fesztivál klasszikus balett, országos (csapat)
    II. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)
  • XIV. Sirály Nemzetközi Táncverseny, Balatonfüred gyermek kategória
    I. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)
  • XIV. Sirály Nemzetközi Táncverseny, Balatonfüred gyermek kategória (csapat)
    II. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)
  • V. Őszi Zöldség-Gyümölcs Kiállítás (Mezőkövesd) “Legjobb házi készítésű lekvárja” versenyben a patiszon lekvár (9.o.): különdíj
  • Olvasók Királya és Olvasók Királynője Pályázat a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár (Miskolc) szervezésében az első 12 résztvevő között Guba Emma (3.o.) 180 pályázóból.
  • 25. Skdun Shotokan Karate Világbajnokság (Eger)                                                        világbajnok III. helyezett: Bodzási Tamás (6.o.)
  • Kárpátmedencei Vetélkedő, Miskolc úszás, egyéni:
    I. hely: Udud Hajnalka (8.o)
    III. hely: Guba Lilla (8.o.)
    II. hely: váltó úszásban Fügedi Emese, Guba Lilla, Udud Hajnalka (8.o.)
  • Én, a macska- a miskolci Csodamalom Bábszínház képzőművészeti pályázata
    Külön díj: Koós Kamilla (7.o.), Lázár Eszter (7.o.), Stefán Lilla (3.o.) 

2016

  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által “Ünnep” címmel  az 5-8. osztályosok számára kiírt képzőművészeti pályázaton
    I. helyezés:  Gaál Tímea az 5.-6. osztályos korcsoportban
    Külön díj:  Bányi Nóra, Bencsik Dorottya, Nagy Árven, Pongó Lilla (5. o.)
    II. helyezés:  Galgóczi Petra (7.o.)
  • Zrínyi Ilona Matematika Verseny
    Nálunk a legjobb egyéni (megyei) eredményt Kapocsi Johanna 5. osztályos tanulónk érte el, aki 34. lett. Juhász Noémi a 4. évfolyamon pedig 100.
    Csapatversenyben a 3. évfolyamon Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 43 iskola közül 27.-ek lettek iskolásaink. Előttük csak csupa városi iskola szerepelt jobban.
    Az 5. évfolyamon 35 iskola nevezett be, köztük – négy kivételével – mind városban működő intézmény,  iskolásaink 16. helyet érték el úgy, hogy még másik három intézménynek is ugyanannyi pontja lett.
  • Shotokan Karate Országos emlékverseny /kumite/ BP.-Heves                                                          III. helyezés: Mészáros Máté (6.o.)
  • Holocén Természetvédelmi Egyesület rajpályázata a Föld Napja alkalmából
    I. helyezés: Galgóczi Gabriella (3.o.)
    III. helyezés: Kapocsi Dávid (3.o.)
    III. helyezés: Kapocsi Johanna (6.o.)
  • Térségi szavalóverseny a Költészet Napja alkalmából
    I. helyezés: Juhász Noémi (4.o.)
    III. helyezés: Guba Lilla (6.o.)
  • “Mi leszek, ha nagy leszek?”  COPIX rajzpályázat
    I. helyezés: Gaál Mariann (1.o.)
    II. helyezés: Kleszó Zsófia (3.o.)
  • “Mit tehetek a környezetemért?” országos rajz -és fotópályázat
    III. helyezés: Galgóczi Gabriella (4.o.)
    II. helyezés: Bonta Lehel (óvodás)
  • “Év emlőse” országos rajzpályázat
    II. helyezés: Galgóczi Gabriella (4.o.)
    III. helyezés: Kapocsi Dávid (3.o.)
  • Bodzási Tamás (5.o.) Ippon Shobu Magyar Bajnokság Eger Kata “B” kategória 2.
  • Pódium tánc és balettiskola, Eger házi koreográfus verseny gyerek kategória (csapat)
    II. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)

2015

  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által meghirdetett képzőművészeti pályázat
    I. helyezett: Detrik Zsuzsanna 7.o.
    II. helyezett: Krupa Salóme 7.o
    II. helyezett: Barta Kincső és Merucza Péter 6.o.
    III. helyezett: Guba Nelli 7.o.
    III. helyezett: Galgóczi Petra 6.o.
    Különdíj: Murányi Fanni 7.o.
    Különdíj: Gaál Tímea 5.o.
  • Zrínyi Ilona Országos Matematikai Verseny
    Megyei 20. legjobb II. osztályos kategóriában Bencsik Márton
  • Bodzási Tamás 3. o. karate sikerei
    SKS-SKDUN Országos Bajnokság, Eger: IV. helyezett
    V. Hódosi Imre Emlékverseny, Hajdúnánás: III. helyezett
    V. Open Cup Bódi Ilona Emlékverseny, Kazincbarcika: I. helyezett egyénileg és csapatban
  • A Mezőkövesdi Városi Könyvtár által rendezett térségi szavalóverseny a Költészet Napja alkalmából
    III. helyezett Nagy Árven 4.o.
  • Országos honismereti tanulmányi verseny interneten
    Megyei és országos első helyezés: Juhász Noémi 3.o., Szedrei György 5.o, Galgóczi Petra, Koós Máté és Veréb Anna Krisztina  6. o.
  • Az erdélyi Zilahon tartott hegedűversenyen Kovács Kornélia 3.o. tanulónk II. helyezést ért el.
  • XXIII. Matyó Pékség illetve a XXIV. Jagfeld Gofri rapid sakkversenyen Póta Gellért 5.o. II. illetve III. helyezést ért el felsős kategóriában.
  • Külgazdasági és Külügyminisztérium által “A mi világunk, a mi méltóságunk, a mi jövőnk” címmel  5-8. osztályosok számára kiírt országos fotó- és rajzpályázaton Kapocsi Johanna (5.o.) II. helyezést ért el.
  • Shotokan Karate  Országos verseny /kumite/ Budapest IV. helyezés: Mészáros Máté (6.o.)
  • Angol nyelvi verseny (térségi):
    6. osztályos korcsoport 19 résztvevőből Szendrei György 13., Fügedi Emese 16. lett.
    A harmincegy fős 7. osztályos korcsoportban Koós Máté a 15.
    20151112_123020

2014

  • B.-A.-Z. megyei V. Fazekas Zongoraverseny Miskolc:
    II. hely: Török Kristóf  (6.o.) a zeneiskolánk növendéke
  •   A Nemzetközi  Lepramisszió  140 éves és  a magyar Lepramisszió 40 éves  évfordulója  alkalmából  meghirdetett rajzpályázaton alsós kategóriában:
    I. hely: Juhász Noémi (2.o.)
  • Heves megyei Zongoraverseny Gyöngyös
    I. hely: Török Kristóf  (6.o.) a zeneiskolánk növendéke
  • Open Cup Shotokan Karate Bajnokság Kazincbarcika
    II. hely: Bodzási Tamás (2.o.)
  •  A Költészet Napja alkalmából meghirdetett mezőkövesdi szavalóversenyen
    III. hely: Szendrei György (4.o.)
  • A Föld Napja alkalmából, a Holocén természetvédelmi Egyesület által meghirdetett rajzpályázaton
    II. hely: Barta Kincső és Koós Máté (5.o.)
    Különdíjasok: Horváth Titanilla, Kállai Valéria, Kovács Dávid, Szemán Márton (1.o.)
    Koós Kamilla, Nagy Árven, Vadászi Viola (3.o.)
    Bollók Hanna (6.o.)
  • Kis Matyó Open Sakkversenyen, Mezőkövesd korosztálya legeredményesebb sakkozójának bizonyult Póta Gellért (5.o.)
  • “A szeretet gyermekek szemével” c. térségi képzőművészeti pályázaton alsós korosztályban
    I. helyezett Galgóczi Gabriella (2 o.)
    III. helyezett Juhász Noémi (3.o.)
    Külön díjat kapott Nyeste Benjámin nagycsoportosunk.

2013

  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által meghirdetett képzőművészeti pályázat:
    I. hely: Guba Nelli (5.o.)
    I. hely: Detrik Efraim (8.o.)
    II. hely: Bollók Hanna (5.o.)
    III. hely: Király Kata (6.o.)
    III. hely: Galgóczi Józsué (6.o.)
    III. hely: Deák Balázs (7.o.)
  • A Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola Angol Nyelvi Munkaközössége által kiírt angol nyelvi verseny, 5-8.  osztályos tanulói számára:
    I. hely: Hajdu Bianka (8.o.)
  • Országos Chopin Zongora Verseny:
    II. hely: Kovács Dániel (7.o.)
    A zsűri neki ítélte a nívós Ferenczy György Művészeti Díjat is!

2012

  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által meghirdetett képzőművészeti pályázat:
    I. hely: Kovács Anna (8.o.)
    II. hely: Jacsó Jakab (8.o.)
    III. hely: Juhász Dániel (7.o)
    Különdíj: Hortobágyi Ádám és Fügedi Csaba

▪ Tamás Éva játéktára országos rajzpályázat, a „Hónapsoroló” című vers illusztrálására:
Különdíj:  Merucza Boglárka (7.o.)
▪ “Olvass velünk!”   címmel a 7.-8. osztályosok országos versenye: 103 csapatból a 31. lett: Guba Lotti, Juhász Dániel, Mikó Krisztina (7.o.)
▪ A   “Vadon” magazin   több fordulós vetélkedője: 850 pályázóból 21. lett: Papucsállatkák csapata, tagjai Fügedi Csaba, Juhász Dániel, Pap Ábel, Ujváry Imre Koppány
▪  Országos angol nyelvi verseny megyei fordulója: 13.-ként végzett Bedő Dorottya (7.o.)
▪ Az Északerdő Zrt. által „Kedvenc madaram” címmel kiírt országos rajzpályázat:
I. hely: Hajdu Bianka Dominika (6.o.)
▪ Mezőkövesden, Murányi József tanár úr szakkörébe járó első osztályosunk Bencsik Dorottya képzőművészeti alkotása ezüst diplomát kapott egy nemzetközi versenyen.
▪ Zrínyi Ilona   matematikai országos versenyen Barta Kincső (3.o.) 86. lett 223 versenyzőből, Mikó Sámuel (5.o.) 50. lett 243-ból, míg Pap Ábel (7.o.) 38. összesen 163 tanulóból.
▪ Egy szavazatgyűjtős játék győzteseként, egy eredeti  HP ProLiant ML115 szerver birtokába juthatott intézményünk.

2011  

  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által meghirdetett képzőművészeti pályázat:
    I. hely: Pető Katalin (8.o.)
    II. hely: Juhász Benjámin (8.o.)
    III. hely: Jacsó Jakab (7.o.)
  • Kisiskolák Mezei Futóversenyének országos döntője, Gödöllő: Fiú 4000 m 192 versenyző közül 38. befutó: Juhász Benjámin (8.o.)
  • A Bükki Nemzeti Park „erdei tanösvény” vetélkedője:
    II. hely: Octopus nevű csapat, tagjai: Czvik Csenge (7.o.), Pető Katalin, Bollók Máté, Juhász Benjámin (8.o.)
  • I. Zsóry Országos Duatlon bajnokság, Mezőkövesd: Guba Hanna (5.o.) 42 versenyzőből 22., Pető Katalin (8.o.) 39 versenyzőből 15., míg Juhász Benjámin 59 versenyzőből korcsoportjában a 36. helyezést érte el.
  •  A Föld Napja alkalmából rendezett kistérségi versíró és fotópályázat:
    II. hely: Juhász Dániel (6.o.)
  • “Amire büszke vagyok” kistérségi pályázat:
    I. hely: Juhász Dániel (6.o.)
    Egy ügyes tájház makett került ki a keze alól.
    II. hely: Merucza Boglárka (6.o.)
    Érdekes csempe-mázas technikával készítette el a Jézus Szíve templom képét.
    III. hely: Krupa Salóme (3.o.)
    A Bogiéhoz hasonló technikát alkalmazva egy matyó párt jelenített meg.
    Különdíj: Pető Katalin  (8.o.)
    A mezőkövesdi Tűzzománcos Ház utca frontját alkotta meg kerámiából és az Ódor-hegy csúcsáról elénk táruló látványt örökítette meg egy szép, szövött képben.
    Különdíj: Hajdu Bianka (5.o.)
    Egy régi fotóval felhasználásával, karcos technikával készült, igazán esztétikus alkotás.
  • „A paradicsom meghódítása” címmel, a miskolci Zrínyi Gimnázium által kiírt megyei történelmi vetélkedő:
    IV. hely: Juhász Dániel, Mikó Krisztina és Pető János alkotta csapat (7.o.)
  • A Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola Angol Nyelvi Munkaközössége által kiírt angol nyelvi verseny, 5-8. osztályos tanulói számára:
    I. hely: Pap Ábel (7.o.)
  • Az   Alkoss valamit – HULLADÉKBÓL !   kreatív pályázat:
    “Legjobb hasznos alkotás” díj: Szász Sámuel (7.o.)
    A „Hörcsögkerék” megnevezésű alkotása, a több mint 900 pályamunkából, vegyes kategóriában a 12-18 évesek között érdemelte ki a díjat.

2010

  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Szakközépiskola rajz-és képzőművészeti pályázat:
    I. hely: Detrik Debóra (8.o.)
    I. hely: Pap Lázár (8.o.)
    III. hely: Bollók Máté (7.o.)
    Különdíj: Juhász Benjámin (7.o.)
    Különdíj: Juhász Sámuel (8.o.)
  • A Pedagógusok Nyugdíjas Klubja és a Mezőkövesdi Közkincs-tár Nonprofit Kft Városi Könyvtára a költészet napja alkalmából meghirdetett szavaló versenye:
    I. hely: Guba Lilla, óvodás
  • Mezőkövesdi betlehemest építőpályázaton a három pályaművünk közül az egyik első, egy másik harmadik helyezést  kapott.

2009

  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Szakközépiskola rajz-és képzőművészeti pályázat “A Biblia éve” címmel:
    I. hely: Detrik Debóra (7.o.)
    I. hely: Kovács Eszter (8.o.)
    II. hely: Jacsó Anna (7.o.)
    III. hely: Jacsó Péter (8.o.)
  • A kompetenciamérés, mely iskolánkban a 6. és 8. osztályos tanulókat érintette, kimagasló eredményeket mutat. Az országosan vizsgált 2192 általános iskola közül a 6. osztályban matematikából az iskolák mindössze 1,23%-a, szövegértésből pedig az egész országból csupán egy iskola teljesített jobban. A végzős diákoknál, 2299 intézményből, matematikát nézve az iskolák 3,74%-ában, szövegértésből pedig 2,04%-ában értek el jobb eredményt, mint a nyolcadikosaink.

 

 

 

 

 

 

 

–  Iskola
– Ha iskolát keres
– Szülői Klub
– Kompetenciamérése
– Pedagógusaink

– Események