Itt nem szerepelnek azok a nagyszerű dolgok, hogy vannak, akik más óvodából/iskolából jöttek és nálunk meggyógyultak lelkileg: újra szeretnek oviba/iskolába járni, nincs már pszichés eredetű tünet (gyomfájás, fejfájás, hasmenés stb.), megszűnt az elektív mutizmus. Igazából ezeknek örülünk a legjobban, de természetesen nem hallgathatunk az alábbi örömteli tényekről sem:

  • Világtájoló Országos Online Matematika verseny
    • II. helyezés: Nagy Lola Róza, Molnár Botond (5.o.)
    • I. helyezés: Zsilvölgyi Csege (6.o.)
    • II. helyezés: Bodolai Dorottya (6.o.)
    • III. Bajzát Kiara Gitta, Guba Emma (6.o.)
  • Tájékozódási Futó Diákolimpia B.-A.-Z. megyei döntő
    • I. helyezés: Zsilvölgyi Regő (4.o.) FII korcsoport
    • IV. helyezés: Zsilvölgyi Zsombor (8.o.) FIV korcsoport
  • Diákolimpia körzeti úszódöntő
    • I. helyezett: Guba Emma (5.o.) mellúszás
    • II. helyezett: Guba Illés (7.o.) mellúszás
  • Diákolimpia Megyei döntő: Sakk
    • I. helyezés: Lazsádi Lídia (2.o.) lány I. korcsoport
    • I. helyezés: Lazsádi Blanka Anna (3.o.) lány II. korcsoport
    • II. helyezés: Lazsádi Kerka (5.o.) lány III. korcsoport
  • “Varázstorony” országos vetélkedő (Eger, EKE)
    • 16. Zsilvölgyi Zsombor (7.o.), eredményes volt még Stefán Kata (7.o.)
  • 9. SKDUN Shotokan Karate & Kohai Cup Európa Bajnokság, Montenegro
    • Bodzási Tamás (7.o.)
    • egyéni kumite 1. hely
    • egyéni kata 3. hely
    • csoport kata: 3. hely.
  • Diákolimpia körzeti úszódöntő
    • I. helyezett, I. korcsoport: Fügedi Hajnal Csillag (2.o.) 50 m mellúszás
    • II. helyezett II. korcsoport: Guba Emma (4.o.) 50 m mellúszás
    • II. helyezett II. korcsoport: Guba Emma (4.o.) 50 m hátúszás
    • III. helyezett II. korcsoport: Fügedi Napsugár (3.o.) 50 m mellúszás
    • III. helyezett II. korcsoport: Fügedi Napsugár (3.o.) 50 m gyorsúszás
    • III. helyezett III. korcsoport: Guba Illés (6.o.) 100 m mellúszás
  • Országos Történelem Tantárgyi Verseny, B.-A.-Z. megyei forduló
    • IX. helyezett: Juhász Noémi (7.o.)
  • Zrínyi Ilona Matematika Verseny, B.-A.-.Z. Megye eredményei
    • megyei 35.: Bajzát Gitta (4.o.)
    • megyei 5.: Lénárt Csongor (6.o.)                                                                                         
    • 75.: Bencsik Márton (6.o.)
    • 100.: Kapocsi Dávid (6.o.)
  • XVIII. Regionális Verbunkos Verseny (Sátoraljaújhely)
    • I. helyezett Czeglédi Zalán 1. korcsoportban
    • III. helyezett Nyerges Boglárka 1. korcsoportban
    • I. helyezett és közönségdíjas: Kleszó Luca (3.o.) 2. korcsoportban
    • II. helyezett Arnóczki Noémi: 3. korcsoportban
  • Országos Honismereti Verseny (internetes)
    • I. helyezett: Fekete Mátyás (5.o.), Kapocsi Dávid (6.o.), Stefán Kata (6.o.)
  • Országos Diákolimpia,  kerékpár (Debrecen) mezőnyben
    • II. helyezett, időfutamban
    • III. helyezett: Giricz Balázs (6.o.)
  • Sirály Nemzetközi Táncfesztivál (Balatonfüred).
    • I. -I. helyezett: klasszikus és modern balettben: Bajzát Gitta (4.o.)
  • XXVIII. Országos Táncművészeti Fesztivál Döntő (Budapest):                                                     
    • I. és II. helyezés: Bajzát Gitta (4.o.)
  • 7 th World Championships and 12th Invitational Kohai Cup (Csehország):
    • Bodzási Tamás (8.o.)
    • I. hely, 14-15 éves korosztály egyéni kata
    • III. hely csapat kata és csapat kumite 
  • Nemzetközi Balett Fesztivál, Prága
    • 2 arany, 1 különdíj Bajzát Gitta (5.o.) a Pódium Balett csoportja tagjaként
  • XVII. Országos Táncjáték Fesztivál, Budapest
    • I. és II. hely Bajzát Gitta (5.o.) a Pódium Balett csoportja tagjaként
  • 11. SKDUN KOHAI WORLD CUP, Moldova Bodzási Tamás (7.o.):
    • II. helyezett: egyéni kata gyakorlat
    • III. helyezett: egyéni kumite
    • III. helyezett: csapat kata 
    • III. helyezett: csapat kumite
  • 8. SKDUN Európa Bajnokság, Lengyelország (Dabrowa Gornicza) Bodzási Tamás (6.o.) címvédőként megőrizte elsőségét:
    • I. helyezett: egyéni kata gyakorlat
    • III. helyezett: egyéni kumite
    • III. helyezett: csapat kumite
  • Heves megye U13 legjobb futsal játékosa
    • Jacsó Dávid (8.o.)
  • XVI. Sirály Nemzetközi Táncverseny, Balatonfüred
    • Legjobb koreográfia: Bajzát Zsuzska (1.o.)
  • Úszóverseny (Szerencs)
    • mellúszásban III. helyezés, csapatban II. helyezés: Guba Illés (5.o.)
    • váltóban II. helyezés, mellúszásban III. helyezés Fügedi Emese (8.o.)
  • Úszóverseny (Mezőkövesd)
    • vegyes úszásban: I. Guba Emma (3.o.),
    • mellben II. helyezés 5 úszás nemben is III. helyezés: Guba Lilla (8.o.),
  • Sky Dance Gála (Mezőkövesd) serdülő, kisformáció C. kategória
    • II. helyezett No Name Team tagjai: Galgóczi Réka (4.o.), Galgóczi Gabriella (5.o.)
  • Mezőkövesd-Zsóry U16 női labdarúgó megyei bajnokcsapat tagjai:
    • Fügedi Emese (8.o.)
    • Guba Lilla (8.o.)
    • Udud Hajnalka (8.o.)
    • Guba Nelli (10.o.)
  • Országos kvalifikációs balettversenyen, “A” kategóriában
    • Arany minősítés: Bajzát Gitta (3.o.), Bajzát Hanna (5.o.)
    • Ezüst minősítés: Bajzát Zsuzska (1.o.)
  • Az Eszterházy Károly Egyetem “Varázstorony” fizikai online versenyén
    • Országos negyedikként jutott a döntőbe Kapocsi Johanna (7.o.)
    • Nyolcadikként jutott döntőbe Koós Kamilla (7.o.)
  • Magyar Látványtánc Sportszövetség Budapesti Területi Kvalifikáció
    • II. helyezés Bajzát Gitta, látványtánc
    • Arany fokozat, klasszikus formáció: Bajzát Gitta és Bajzát Hanna
    • Arany fokozat, B. kategória, klasszikus balett, szóló: Bajzát Zsuzsanna
  • Országos Zrínyi Ilona Matematikai Verseny megyei/körzeti fordulójának legeredményesebb tanulója iskolánkból:
    • Guba Emma (3.) 11. hely
  • Országos Diákolimpia területi úszóverseny, Mezőkövesd
    • I. helyezés (2 úszónemben is): Guba Emma (3.o.)
    • I. helyezés: Udud Hajnalka (8.o.)
    • II. és III. helyezés: Guba Lilla (8.o.)
    • III. helyezés: Guba Illés (5.o.)
  • I. “Pünki Foci”
    • V. helyezés (7.-8.o.)
  • Mezőkövesd térségi angol nyelvi verseny (Szent László Gimnázium)
    • III. helyezés csapatban
  • Zrínyi Ilona Matematika Verseny
    • Bencsik Dorottya (6.o.) megyei 55.,
    • Kapocsi Johanna (6.o.) 66.,
    • Bencsik Veronika Léna (4.o.) 90. helyezés.
  • II. Sajátosan nagyszerű… országos irodalmi pályázat, próza kategóriában
    • IV. helyezés: Bencsik Dorottya (6.o.)
  • Oktatási Hivatal MaTalent 2 tehetségpályázata matematikából: csak a 4. osztályosok írtak online 45 perces tesztet
    • 3 tanulóból három “kiemelkedő tehetség” szintet írt
    • két tanuló eredménye a “tehetség ígéret” kategóriának megfelelő.
  • VII. Hódos Imre karate kupa Hajdúnánás,
    • 10-11 éves kata “B” kat. 1. helyezett Bodzási Tamás (5.o.)
  • VII. Bódi Ilona karate emlékverseny Kazincbarcika,
    • 10-11 éves kata “B” kat. 1. helyezett, Bodzási Tamás (5.o.)
    • 12-13 éves kata “B” kategória 2. helyezett Bodzási Tamás (5.o.)
  • Heves karate kupa,
    • 14-15 éves fiú kata “B” kategória 1. helyezett
  • SKDUN EUROPEAN INVITATIONAL KARATE CUP (Európa Bajnokság Szerbia, Szabadka)
    • 10-11 éves fiú kata “B” kategória 1. helyezett, Bodzási Tamás (5.o.)
    • csapatkata 3. helyezett Bodzási Tamás (5.o.)
  • Országos Tűzvédelmi Bizottság pályázata, megyei junior kategória, mesepályázat
    • I. helyezett : Kostyánszki Veronika (5.o.)
    • III. helyezett: Antal Julianna Sára rajzpályázat, óvodai korcsoport
    • B.-A.-Z megyei legaktívabb -legtöbb pályázatot beküldő – iskolája a : Forrás O.K.
  • Grasshoppers Akrobatikus Rock’n’Roll TSE versenye, Eger junior kisformáció C kategória
    • I. helyezés: NO NAME TEAM, melynek tagjai Galgóczi Réka (3.o.), Galgóczi Gabriella (4.o.), Galgóczi Petra (8.o.), Jakab Lili (8.o.)
  • Shotokan Karate Országos bajnokság /1 kumite,1 kata/ Eger-Kazincbarcika,
    • II. helyezés: Mészáros Máté (7.o.)
  • Shotokan Karate Országos emlékverseny /kumite/ Kazincbarcika,
    • I. helyezés: Mészáros Máté (7.o.)
  • XV. Matyó-Pünkösd Úszókupa, Mezőkövesd
    • Fügedi Napsugár (1.o.): 1 arany, 1 ezüst
    • Bodzási Tamás (5.o.): 1 arany (csapat), 1 arany, 1 ezüst
    • Kostyánkszki Veronika (5.o.): 2 bronz
    • Kovács Réka (6.o.): 4 bronz
    • Fügedi Emese (7.o.). 1 arany (csapat), 2 ezüst, 1 bronz
    • Guba Lilla (7.o.): 1 arany (csapat) 3 ezüst, 1 bronz
    • Udud Hajnalka (7.o.): 1 arany (csapat), 5 ezüst, 4 bronz
  • Tánctanárok Országos Szövetsége által szervezett Jubileumi Gyermek Táncművészeti Fesztivál karaktertánc, országos
    • I. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)
  • Tánctanárok Országos Szövetsége által szervezett Jubileumi Gyermek Táncművészeti Fesztivál klasszikus balett, országos (csapat)
    • II. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)
  • XIV. Sirály Nemzetközi Táncverseny, Balatonfüred gyermek kategória
    • I. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)
  • XIV. Sirály Nemzetközi Táncverseny, Balatonfüred gyermek kategória (csapat)
    • II. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)
  • Olvasók Királya és Olvasók Királynője Pályázat a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár (Miskolc) szervezésében
    • Az első 12 résztvevő között Guba Emma (3.o.) 180 pályázóból.
  • 25. Skdun Shotokan Karate Világbajnokság (Eger)
    • világbajnok III. helyezett: Bodzási Tamás (6.o.)
  • Kárpátmedencei Vetélkedő, Miskolc úszás, egyéni:
    • I. hely: Udud Hajnalka (8.o)
    • III. hely: Guba Lilla (8.o.)
    • II. hely: váltó úszásban Fügedi Emese, Guba Lilla, Udud Hajnalka (8.o.)
  • A Pódium Tánc- és Balettiskola, Eger koreográfus versenyén
    • I. hely és különdíj: Bajzát Zsuzska (1.o.)
    • IV. hely: Bajzát Hanna (5.o.), Bajzát Gitta (3.o.)
  • Kós Károlya Építőipari Szakgimnázium, Miskolc “Álmaim otthona” pályázat makett és rajz kategória:
    • I. helyezés: Bonta Lehel (1.o.), Stefán Lilla (3.o.), Guba Illés (5.o.) Koós Kamilla (7.o.)
    • II. helyezés: Bajzát Gitta (3.o.), Stefán Kata (5.o.), Juhász Noémi (6.o.),
    • III. helyezés: Bodolai Dorottya (3.o.), Honti Zsombor(4.o.), Barta Vazul (7.o.)
  • Zrínyi Ilona Matematika Verseny
    • Kapocsi Johanna 5. osztályos tanulónk 34. lett.
    • Juhász Noémi a 4. évfolyamon pedig 100.
    • Csapatversenyben a 3. évfolyamon Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 43 iskola közül 27.-ek lettek iskolásaink. Előttük csak csupa városi iskola szerepelt jobban.
    • Az 5. évfolyamon 35 iskola nevezett be, köztük – négy kivételével – mind városban működő intézmény, iskolásaink 16. helyet érték el úgy, hogy még másik három intézménynek is ugyanannyi pontja lett.
  • Shotokan Karate Országos emlékverseny /kumite/ BP.-Heves
    • III. helyezés: Mészáros Máté (6.o.)
  • Térségi szavalóverseny a Költészet Napja alkalmából
    • I. helyezés: Juhász Noémi (4.o.)
    • III. helyezés: Guba Lilla (6.o.)
  • Ippon Shobu Magyar Karate Bajnokság Eger
    • Kata “B” kategória 2. Bodzási Tamás (5.o.)
  • Pódium tánc és balettiskola, Eger házi koreográfus verseny gyerek kategória (csapat)
    • II. helyezés: Bajzát Kiara Gitta (2.o.)
  • Zrínyi Ilona Országos Matematikai Verseny
    • Megyei 20. legjobb II. osztályos kategóriában Bencsik Márton
  • Bodzási Tamás 3. o. karate sikerei
    • SKS-SKDUN Országos Bajnokság, Eger: IV. helyezett
    • V. Hódosi Imre Emlékverseny, Hajdúnánás: III. helyezett
    • V. Open Cup Bódi Ilona Emlékverseny, Kazincbarcika: I. helyezett egyénileg és csapatban
  • A Mezőkövesdi Városi Könyvtár által rendezett térségi szavalóverseny a Költészet Napja alkalmából
    • III. helyezett Nagy Árven 4.o.
  • Országos honismereti tanulmányi verseny interneten
    • Megyei és országos első helyezés: Juhász Noémi 3.o., Szedrei György 5.o, Galgóczi Petra, Koós Máté és Veréb Anna Krisztina 6. o.
  • XXIII. Matyó Pékség illetve a XXIV. Jagfeld Gofri rapid sakkversenyen
    • Póta Gellért 5.o. II. illetve III. helyezést ért el felsős kategóriában.
  • Shotokan Karate Országos verseny /kumite/ Budapest
    • IV. helyezés: Mészáros Máté (6.o.)
  • Angol nyelvi verseny (térségi):
    • 6. osztályos korcsoport: Szendrei György 13., Fügedi Emese 16. lett.
    • 7. osztályos korcsoportban Koós Máté a 15.
  • Open Cup Shotokan Karate Bajnokság Kazincbarcika
    • II. hely: Bodzási Tamás (2.o.)
  • A Költészet Napja alkalmából meghirdetett mezőkövesdi szavalóversenyen
    • III. hely: Szendrei György (4.o.)
  • Kis Matyó Open Sakkversenyen, Mezőkövesd korosztálya legeredményesebb sakkozójának bizonyult Póta Gellért (5.o.)
  • A Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola Angol Nyelvi Munkaközössége által kiírt angol nyelvi verseny, 5-8. osztályos tanulói számára:
    • I. hely: Hajdu Bianka (8.o.)
  • “Olvass velünk!” címmel a 7.-8. osztályosok országos versenye:
    • 103 csapatból a 31. lett: Guba Lotti, Juhász Dániel, Mikó Krisztina (7.o.)
  • Országos angol nyelvi verseny megyei fordulója:
    • 13.-ként végzett Bedő Dorottya (7.o.)
  • Zrínyi Ilona matematikai országos versenyen
    • Barta Kincső (3.o.) 86. lett 223 versenyzőből
    • Mikó Sámuel (5.o.) 50. lett 243-ból
    • Pap Ábel (7.o.) 38. összesen 163 tanulóból
  • Egy szavazatgyűjtős játék győzteseként, egy HP ProLiant ML115 szerver birtokába juthatott intézményünk.
  • Kisiskolák Mezei Futóversenyének országos döntője, Gödöllő: Fiú 4000 m
    • 192 versenyző közül 38. befutó: Juhász Benjámin (8.o.)
  • A Bükki Nemzeti Park „erdei tanösvény” vetélkedője:
    • II. hely: Octopus nevű csapat, tagjai: Czvik Csenge (7.o.), Pető Katalin, Bollók Máté, Juhász Benjámin (8.o.)
  • I. Zsóry Országos Duatlon bajnokság, Mezőkövesd:
    • Guba Hanna (5.o.) 42 versenyzőből 22.
    • Pető Katalin (8.o.) 39 versenyzőből 15.
    • Juhász Benjámin 59 versenyzőből korcsoportjában a 36.
  • A Föld Napja alkalmából rendezett kistérségi versíró és fotópályázat:
    • II. hely: Juhász Dániel (6.o.)
  • „A paradicsom meghódítása” címmel, a miskolci Zrínyi Gimnázium által kiírt megyei történelmi vetélkedő:
    • IV. hely: Juhász Dániel, Mikó Krisztina és Pető János alkotta csapat (7.o.)
  • A Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola Angol Nyelvi Munkaközössége által kiírt angol nyelvi verseny, 5-8. osztályos tanulói számára:
    • I. hely: Pap Ábel (7.o.)
  • A Pedagógusok Nyugdíjas Klubja és a Mezőkövesdi Közkincs-tár Nonprofit Kft Városi Könyvtára a költészet napja alkalmából meghirdetett szavaló versenye:
    • I. hely: Guba Lilla, óvodás
  • Mezőkövesdi betlehemest építőpályázaton a három pályaművünk közül az egyik első, egy másik harmadik helyezést kapott.

A kompetenciamérés, mely iskolánkban a 6. és 8. osztályos tanulókat érintette, kimagasló eredményeket mutat. Az országosan vizsgált 2192 általános iskola közül a 6. osztályban matematikából az iskolák mindössze 1,23%-a, szövegértésből pedig az egész országból csupán egy iskola teljesített jobban. A végzős diákoknál, 2299 intézményből, matematikát nézve az iskolák 3,74%-ában, szövegértésből pedig 2,04%-ában értek el jobb eredményt, mint a nyolcadikosaink.