Képzőművészeti eredményeink

  • „Az én orgonám” a Filharmónia által kiírt ORSZÁGOS pályázat első helyezés:
    • Stefán Kata 8.o. és Stefán Lilla 6.o.
  • „ Lássuk a folytatást” című ORSZÁGOS vizuális verseny döntőjébe jutott tanulóink:
    • Tóth Jázmin 3.o.
    • Török Szófia 4.o.
    • Fügedi Napsugár 5.o. 
  • A gimnázium által kiírt KISTÉRSÉGI képzőművészeti verseny
  • Installáció kategóriában 7-8. osztály:
    • I. helyezés Stefán Kata
    • III. helyezés: Honti Zsombor
  • Installáció 5-6. osztály
    • I. helyezés: Stefán Lilla (6.o.)
    • II. helyezés: Lukács Dóra , Fügedi Napsugár (5.o.), Stefán Lilla (6.o.)
  • Grafikai nyomatok kategória 7-8 osztály:
    • I. helyezés: Molnár Léna
    • II. Helyezés: Stefán Kata és Bencsik Léna
    • III. helyezés: Galgóczi Gabriella.
  • Land art alkotások 7-8. osztály:
    • I. helyezés: Honti Zsombor és Körösztös Csaba
    • II. helyezés: Stefán Kata, Hajdu Eszter, Kleszó Sára (8.o.)
    • III. helyezés: Nagy Ákos, Bencsik Márton, Guba Illés, Póta Illés, Gönczi Péter (8.o.)
  • Land art alkotások, 5-6. osztály
    • III. helyezés: Stefán Lilla és Fügedi Napsugár
  • Festészet, színes nyomat 7-8. osztály
    • I. helyezés:Molnár Léna (8.o.)
    • II. helyezés: Kállai Valéria (8.o.)
    • III. helyezés: Galgóczi Gabriella (8.o.)
  • Szent László Gimmázium, Mezőkövesd rajz -és képzőművészeti pályázat
    • I. helyezés: Stefán Lilla (5.o.)
  • Mesetea országos rajzpályázat eredményként két tanulónk alkotása a pályázatot kiíró termékeit díszíti:
    • Molnár Botond
    • Kóczián Mihály
  • “Mi van benne?” Országos képzőművészti pályázat, Eger
    • III. helyezés: Herczeg Enikő és Lukács Dóra (4.o.)
    • Különdíj: Kleszó Zsófia (7.o.)
  • Mátra Kincsei rajz-és fotópályázat
    • III. helyezés: Molnár Léna (7.o)
    • Különdíj: Nagy Alexandra (4.o.), Stefán Lilla (5.o.), Stefán Kata (7.o.), Kostyánszki Veronika (8.o.)
  • Országos Filharmónia általa kiírt országos képzőművészeti verseny
    • I.helyezés: Stefán Kata (7.o.), Stefán Lilla (5.o.)
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium rajz-és képzőművészeti pályázatán
    • II. helyezés: Bencsik Dorottya (8.o.)
    • III. helyezés: Stefán Kata (6.o.) és Kapocsi Johanna (8.o.)
    • Különdíj: Lázár Eszter (8.o.)
  • Föld védelme rajzpályázat, Noszvaj
    • I. helyezett: Kapocsi Dávid (6.o.)
    • III. helyezett: Szemán Bence (5.o.)
  • ”Az én képregényem” országos képzőművészeti pályázat döntőjébe (Badacsonytomaj) került
    • Hacsi Boglárka (6.o.)
  • Országos tervező és Tárgyalkotó Művészeti Verseny, Badacsonytomaj
    • II. helyezett: Stefán Kata (6.o.)
    • Az országos döntő résztvevői voltak még: Honti Zsombor (5.o.), Galgóczi Gabriella (6.o.), Koós Kamilla és Lázár Eszter (8.o.)
  • Megyei rajzverseny területi döntő:
    • I. hely: Stefán Lilla (5.o.)
    • II. hely: Bodzási Tamás (8.o.)
    • III. hely: Molnár Léna (7.o.)
  • ”Hulladékból hasznosat” Északerdő Zrt. megyei pályázatának egyik I. helyezettje iskolánk.
    • A sikerért legtöbbet tett diákok: Stefán Lilla (5.o.), Mándoki Tege (6.o.), Stefán Kata (7.o.)
  • BNP Igazgatóság által kiírt Mátrai rajz -és fotópályázat
    • III. hely Molnár Léna (7.o.)
    • Különdíj: Nagy Ramóna (2.o.), Stefán Lilla (5.o.), Stefán Kata (7.o.), Kostyánszki Veronika (8.o.)
  • VI. Országos Textil-,Bőr- és Kézműves Versenyen az országos döntőbe jutott:
    • Stefán Lilla (3.o.), Honti Zsombor (4.o.), Stefán Kata (5.o.), Koós Kamilla (7.o)
    • Különdíj: Stefán Kata (5.o.)
  • Cipő, ami a lábamon lehetne” 3 fordulós országos tárgyalkotói pályázat döntőjébe jutott
    • Holdoner Emma (6.o.)
  • A Föld Napja alkalmából meghirdetett térségi képzőművészeti pályázat
    • Különdíj: Kapocsi Johanna (7.o.)
  • “Életünk filmje” címmel meghirdetett 3 fordulós országos alkotói pályázat badacsonytomaji döntőjében kiemelkedően szerepelt csapat tagjai:
    • Kleszó Zsófia (5.o.), Stefán Kata (5.o.), Holdoner Emma (6.o.)
  • B.-A.-Z. megyei rajzverseny mezőkövesdi tankerületi fordulóján a VIII. kategóriában, iparművészet 5.-8. osztály
    • II. helyezés: Barta Vazul (7.o.)
  • “Széttáncolt cipellők” címmel a miskolci Csodamalom Bábszínház és Premier AMI pályázatán felsős kategóriában
    • I. helyezés: Bányi Nóra (7.o.)
    • II. helyezés: Lázár Eszter (7.o.)
  • Miért szeretem a könyvtárat? Mezőkövesd városi rajzverseny, alsó tagozaton
    • III. helyezés: Fügedi Napsugár (3.o.)
  • Az Oktatási Hivatal “Mitől jó az ember?” című országos művészeti pályázaton dicsérő oklevelet kapott Kapocsi Johanna (7.o.) és alkotása a Hivatal folyosóját díszíti
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium képzőművészeti pályázatán
    • I. helyezés: Koós Kamilla (7.o.)
    • Különdíj: Lázár Eszter (7.o.)
  • A „Tanuljunk együtt ÖkAuchan!” rajzpályázat egyik nyertese a 4. osztály
  • Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) országos rajzpályázat alsós korcsoportban
    • I. helyezett: Kapocsi Dávid (4.o.)
    • III. helyezett: Bencsik Márton (4.o.)
  • ACSI Keresztény Iskolák Nemzetközi Szövetsége által kiírt nemzetközi rajzpályázat
    • III. helyezett: Kapocsi Dávid (4.o.)
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által “Forradalmaink” címmel az 5-8. osztályosok számára kiírt képzőművészeti pályázaton
    • I. helyezés: Bányi Nóra (6.o.) az 5.-6. osztályos korcsoportban
    • III. helyezés: Barta Vazul és Kovács Norman (6.o.)
    • Különdíj: Juhász Noémi (5.o.)
  • Észak-Magyarország Napilap “Iskolába készülök” rajzpályázat óvodásoknak
    • I. helyezés: Antal Julianna
  • B.-A.-Z. megyei rajzverseny, Mezőkövesdi Tankerületi forduló III. korcsoportban
    • II. helyezés: Bencsik Dorottya (6.o.)
  • Föld Napja alkalmából meghirdetett térségi fotópályázaton:
    • II. helyezés: Farkas Hajnalka (5.o.)
    • III. helyezés: Zaffián Ivett (3.o.)
    • Különdíj: Juhász Noémi (5.o.)
  • Én, a macska- a miskolci Csodamalom Bábszínház képzőművészeti pályázata
    • Külön díj: Koós Kamilla (7.o.), Lázár Eszter (7.o.), Stefán Lilla (3.o.)
  • Kós Károlya Építőipari Szakgimnázium, Miskolc “Álmaim otthona” pályázat makett és rajz kategória:
    • I. helyezés: Bonta Lehel (1.o.), Stefán Lilla (3.o.), Guba Illés (5.o.) Koós Kamilla (7.o.)
    • II. helyezés: Bajzát Gitta (3.o.), Stefán Kata (5.o.), Juhász Noémi (6.o.),
    • III. helyezés: Bodolai Dorottya (3.o.), Honti Zsombor(4.o.), Barta Vazul (7.o.)
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által “Ünnep” címmel az 5-8. osztályosok számára kiírt képzőművészeti pályázaton
    • I. helyezés: Gaál Tímea az 5.-6. osztályos korcsoportban
    • Külön díj: Bányi Nóra, Bencsik Dorottya, Nagy Árven, Pongó Lilla (5. o.)
    • II. helyezés: Galgóczi Petra (7.o.)
  • Holocén Természetvédelmi Egyesület rajpályázata a Föld Napja alkalmából
    • I. helyezés: Galgóczi Gabriella (3.o.)
    • III. helyezés: Kapocsi Dávid (3.o.)
    • III. helyezés: Kapocsi Johanna (6.o.)
  • “Mi leszek, ha nagy leszek?” COPIX rajzpályázat
    • I. helyezés: Gaál Mariann (1.o.)
    • II. helyezés: Kleszó Zsófia (3.o.)
  • “Mit tehetek a környezetemért?” országos rajz -és fotópályázat
    • III. helyezés: Galgóczi Gabriella (4.o.)
    • II. helyezés: Bonta Lehel (óvodás)
  • “Év emlőse” országos rajzpályázat
    • II. helyezés: Galgóczi Gabriella (4.o.)
    • III. helyezés: Kapocsi Dávid (3.o.)
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által meghirdetett képzőművészeti pályázat
    • I. helyezett: Detrik Zsuzsanna 7.o.
    • II. helyezett: Krupa Salóme 7.o
    • II. helyezett: Barta Kincső és Merucza Péter 6.o.
    • III. helyezett: Guba Nelli 7.o.
    • III. helyezett: Galgóczi Petra 6.o.
    • Különdíj: Murányi Fanni 7.o.
    • Különdíj: Gaál Tímea 5.o.
  • Külgazdasági és Külügyminisztérium által “A mi világunk, a mi méltóságunk, a mi jövőnk” címmel 5-8. osztályosok számára kiírt országos fotó- és rajzpályázaton Kapocsi Johanna (5.o.) II. helyezést ért el.
  • A Nemzetközi Lepramisszió 140 éves és a magyar Lepramisszió 40 éves évfordulója alkalmából meghirdetett rajzpályázaton alsós kategóriában:
    • I. hely: Juhász Noémi (2.o.)
  • A Föld Napja alkalmából, a Holocén természetvédelmi Egyesület által meghirdetett rajzpályázaton
    • II. hely: Barta Kincső és Koós Máté (5.o.)
    • Különdíjasok: Horváth Titanilla, Kállai Valéria, Kovács Dávid, Szemán Márton (1.o.) Koós Kamilla, Nagy Árven, Vadászi Viola (3.o.) Bollók Hanna (6.o.)
  • “A szeretet gyermekek szemével” c. térségi képzőművészeti pályázaton alsós korosztályban
    • I. helyezett Galgóczi Gabriella (2 o.)
    • III. helyezett Juhász Noémi (3.o.)
    • Különdíjat kapott Nyeste Benjámin nagycsoportosunk.
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által meghirdetett képzőművészeti pályázat:
    • I. hely: Guba Nelli (5.o.)
    • I. hely: Detrik Efraim (8.o.)
    • II. hely: Bollók Hanna (5.o.)
    • III. hely: Király Kata (6.o.)
    • III. hely: Galgóczi Józsué (6.o.)
    • III. hely: Deák Balázs (7.o.)
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által meghirdetett képzőművészeti pályázat:
    • I. hely: Kovács Anna (8.o.)
    • II. hely: Jacsó Jakab (8.o.)
    • III. hely: Juhász Dániel (7.o)
    • Különdíj: Hortobágyi Ádám és Fügedi Csaba
  • Tamás Éva játéktára országos rajzpályázat, a „Hónapsoroló” című vers illusztrálására:
    • Különdíj: Merucza Boglárka (7.o.)
  • Az Északerdő Zrt. által „Kedvenc madaram” címmel kiírt országos rajzpályázat:
    • I. hely: Hajdu Bianka Dominika (6.o.)
  • Mezőkövesden, Murányi József tanár úr szakkörébe járó első osztályosunk Bencsik Dorottya képzőművészeti alkotása ezüst diplomát kapott egy nemzetközi versenyen.
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium által meghirdetett képzőművészeti pályázat:
    • I. hely: Pető Katalin (8.o.)
    • II. hely: Juhász Benjámin (8.o.)
    • III. hely: Jacsó Jakab (7.o.)
  • A Föld Napja alkalmából rendezett kistérségi versíró és fotópályázat:
    • II. hely: Juhász Dániel (6.o.)
  • “Amire büszke vagyok” kistérségi pályázat:
    • I. hely: Juhász Dániel (6.o.) Egy ügyes tájház makett került ki a keze alól.
    • II. hely: Merucza Boglárka (6.o.)
      Érdekes csempe-mázas technikával készítette el a Jézus Szíve templom képét.
    • III. hely: Krupa Salóme (3.o.)
      A Bogiéhoz hasonló technikát alkalmazva egy matyó párt jelenített meg.
    • Különdíj: Pető Katalin (8.o.)
  • A mezőkövesdi Tűzzománcos Ház utca frontját alkotta meg kerámiából és az Ódor-hegy csúcsáról elénk táruló látványt örökítette meg egy szép, szövött képben.
    • Különdíj: Hajdu Bianka (5.o.)
      Egy régi fotóval felhasználásával, karcos technikával készült, igazán esztétikus alkotás.
  • Az Alkoss valamit – HULLADÉKBÓL ! kreatív pályázat:
    • “Legjobb hasznos alkotás” díj: Szász Sámuel (7.o.) A „Hörcsögkerék” megnevezésű alkotása, a több mint 900 pályamunkából, vegyes kategóriában a 12-18 évesek között érdemelte ki a díjat.
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Szakközépiskola rajz-és képzőművészeti pályázat:
    • I. hely: Detrik Debóra (8.o.)
    • I. hely: Pap Lázár (8.o.)
    • III. hely: Bollók Máté (7.o.)
    • Különdíj: Juhász Benjámin (7.o.)
    • Különdíj: Juhász Sámuel (8.o.)
  • Mezőkövesdi betlehemest építőpályázaton a három pályaművünk közül az egyik első, egy másik harmadik helyezést kapott.
  • A mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Szakközépiskola rajz-és képzőművészeti pályázat “A Biblia éve” címmel:
    • I. hely: Detrik Debóra (7.o.)
    • I. hely: Kovács Eszter (8.o.)
    • II. hely: Jacsó Anna (7.o.)
    • III. hely: Jacsó Péter (8.o.)

Zeneművészeti eredményeink

  • Az Egri Kulturális és Művészeti Központ által megrendezett online TEhetség 2020 Heves Megyei Összművészeti Tehetségkutató Versenyen komolyzene – hangszeres zene kategóriában
    • I. helyezett: Zsilvölgyi Csege furulya (6.o.)
  • II. Otthoni dallamok online FURULYAVERSENY:
    • II. korcsoport: Nyerges Boglárka-különdíj, Csorba Detti-dicséret
    • III. korcsoport: Kleszó Luca- dicséret 
    • IV. korcsoport: Szilágyi Veronika- különdíj
    • Nívó díj, III. korcsoportban: Zsilvölgyi Csege (6.o.)
  • I. Otthoni dallamok online HEGEDŰVERSENY:
    • Stefán Kata- bronz minősítés 
  • XXIX. Regionális Furulyaverseny (Sátoraljaújhely):
    • II. korcsoport: Nyerges Boglárka: kiemelt arany minősítés, Csorba Detti: ezüst minősítés
    • III. korcsoport: Kleszó Luca: arany minősítés
    • IV. korcsoport: Arnóczki Noémi: arany minősítés, Szilágyi Veronika-ezüst minősítés, Nagy Nelli- arany minősítés
    • A verseny legkiemelkedőbb versenyzőjének (korcsoportokat összevetve) Nyerges Boglárka harsányi növendékünk produkcióját választották.
  • Eger térségi zongoraverseny III. korcsorportban
    • II. helyezés: Bodolai Dorottya (5.o.)
  • Otthoni Dallamok I. online Országos Furulyaverseny
    • II. helyezett: Kleszó Luca (II. korcsoport)
    • III. helyezett: Nyerges Boglárka (I. korcsoport)
  • XVIII. Regionális Verbunkos Furulyaverseny (Sátoraljaújhely)
    • I. helyezett Czeglédi Zalán 1. korcsoportban
    • III. helyezett Nyerges Boglárka 1. korcsoportban
    • I. helyezett és közönségdíjas: Kleszó Luca (3.o.) 2. korcsoportban
    • II. helyezett Arnóczki Noémi: 3. korcsoportban
  • Nemzetközi Furulyaverseny (Nové Zámky/Érsekújvár, Szlovákia)
    • Arany minősítést kapott, tanuló kategóriában: Kleszó Luca (3.)., Arnóczki Noémi
    • Kiemelt arany minősítés és kategória győztes, zenetanár kategóriában: Garamvölgyi-Bene Beáta tanárnő
  • A XVI. Farkas Ferenc B.-A.-Z. megyei trombitaversenyen
    • II. helyezés: Gönczi Péter (5.o.)
  • IX. Regionális Csellista Találkozó és Szaktárgyi Verseny (Békés megye) arany minősítést ért el
    • Farkas Vince Káleb (3.o.)
  • Heves Megyei Kocsis Albert vonósverseny
    • III. helyezett: Árvai Gergő (4.o.)
  • Füzesabony város a Kultúráért-díjjal tüntette ki zongoratanárnőnket, Nagyné Rózsa Zsuzsannát
  • Farkas Ferenc Zeneiskola, Eger térségi zongorafesztivál I. korcsoportban
    • II. helyezés: Bodolai Dorottya (3.o.)
  • Megyei Trombitaverseny, Balmazújváros:
    • Kovács Márk (8.o) arany minősítés
  • Regionális Minősítő, Cserépfalu:
    • Gönczi Péter Dániel (4.o.) trombita ezüst minősítés
  • Az erdélyi Zilahon tartott hegedűversenyen Kovács Kornélia 3.o. tanulónk II. helyezést ért el.
  • B.-A.-Z. megyei V. Fazekas Zongoraverseny Miskolc:
    • II. hely: Török Kristóf (6.o.) a zeneiskolánk növendéke
  • Heves megyei Zongoraverseny Gyöngyös
    • I. hely: Török Kristóf (6.o.) a zeneiskolánk növendéke
  • Országos Chopin Zongora Verseny:
    • II. hely: Kovács Dániel (7.o.) A zsűri neki ítélte a nívós Ferenczy György Művészeti Díjat is!